share on:

Sokak röportajları serisinde bu sefer ateist bir gençle muhabbet ediyor. Çocuk ateist olduğunu söylüyor ve daha önceler de ve sonrasında ortaya çıkmış birkaç dinden sadece müslümanlığın yaşıyor olmasını doğru bulmadığını söylüyor.  Sunucu çocuğun her yere bakması gerektiğini, okyanustaki inci tanesin altına bile bakması gerektiğini buna göre Allahın olmadığını söylemesi gerektiğini söylüyor. Çocukta güzel yerden vurduğunu söyleyip cevap veremiyor bana göre saçma bir yerden vurmuş ama neyse :))

Benim fikrimi soracak olursanız ben Allaha inanıyorum tabiki fakat kimsenin dinini sorgulamak da bize düşmez. Reyting uğruna ateist bir çocuğu ekrana çıkartıp bu şekilde köşeye sıkıştırmaya çalışmak bana göre doğru değil. İnsanların görüş ve fikirlerine saygılı olmalıyız. Bilmeden de olsa müslüman bir ülkede yaşıyoruz netice de ve o çocuğu bir bakıma hedef haline getirmek hiç de doğru değil.

Videoyu sizlere sunarken, çok da etkisinde kalmamanızı öneriyorum. Hoşçakalın..

Omur

Omur

Bazen samimi, bazen cana yakın, bazen de agresif. Grafik Tasarım öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Asosyal değilim :) Üşengeç kimliğimle tanınırım. Hayattan 3 kuruşluk zevk almak için her türlü aksiyonu yaşayabilirim ..

2 Comments

  1. bunu izlemiştim cahil çocuk işte neden ateist olduğunuda bilmiyor. Ama muhabir arkadaş güzel şekilde anlatmış inş Allah’ını bulur zaten ateistler de bir şeye inanıyor ama neye inandıklarını bilmem büyük ihtimal tesadüfe inanıyor

Leave a Response