share on:

Seo Marketing Nasıl Yapılır

SEO çalışmaları son zamanlarda popüler bir dijital pazarlama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama motorunda çıkan sonuçları optimize eden uygulama sayesinde, şirketiniz veya işletmeniz üst sıralarda yer alarak daha fazla erişim elde edebilir. SEO marketing yapılırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Önemli dijital pazarlama adımlarını izleyerek başarılı bir marka itibarı elde edebilirsiniz.

 Doğru Anahtar Kelime Belirleme

İlk aşamada yapmanız gereken işletmenizi, ürünlerini ve hizmetlerinizi temsil eden doğru anahtar kelimeleri belirlemektir. Hatalı anahtar kelime seçimi, işletmenizin arama motorlarındaki sıralamasını düşürecektir. Bu gibi bir durumdan kaçınmak için sitenizde yer alan içeriklerin doğru bir şekilde işaretlenmesi gerekmektedir.

 Hedef Kitlenizi Seçin

Aram motoru optimizasyonu çalışmalarında doğru hedef kitle seçmek en az anahtar kelime seçimi kadar önemlidir. Her kitlenin İnternet üzerinde arama yapma şekli farklıdır. Bu nedenle arama tarzlarını göz önünde bulunarak kendinize hedef kitle belirlemeniz gerekmektedir. Hedef kitleyi etkileyen diğer bir konu ise sunduğunuz ürün ve hizmetlerdir. Gençlere yönelik içerikler sahipseniz bunu çocuklara veya yetişkinlere pazarlamaya çalışmak hem emek hem de para kaybına neden olacaktır. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha fazla insanın erişimine sunmak için ürün ve hizmetlerinizle gerçek anlamda ilgilenecek kitleleri bulmanız gerekir.

 Verileri İnceleyin

Üçüncü adım ise pazarlama çalışmalarınız sonucunda elde ettiğiniz verileri inceleyerek gelecek pazarlama stratejileri oluşturmaktır. Arama motoru optimizasyonu kapsamında, pazarlama çalışmalarınız sonuçlarını inceleyebileceğiniz platformlar mevcuttur. Bu platformlardan birini kullanarak geçmiş çalışmalarınızı kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Bu incelemelerden elde ettiniz verileri gelecekteki pazarlama çalışmaları için kullanabilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler pazarlama kampanyaları açısından oldukça önemlidir. Hedef kitlenizin online davranışlarını belirlemeye ek olarak nasıl arama yaptıklarına dair de fikir edinebilirsiniz. Hedef kitlenizin kullandığını anahtar kelimeler veri inceleme aşamasında açık bir şekilde görülebilmektedir.

Omur

Omur

Bazen samimi, bazen cana yakın, bazen de agresif. Grafik Tasarım öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Asosyal değilim :) Üşengeç kimliğimle tanınırım. Hayattan 3 kuruşluk zevk almak için her türlü aksiyonu yaşayabilirim ..

Leave a Response