share on:

Merhaba arkadaşlar, bende dahil olmak üzere bir çoğumuz sigarayı bırakma konusunu hayatımız da hep gözden geçirmişizdir. Ben bitkiler sayesinde sigarayı bırakacağıma inanmıyorum 🙂 Yani git al dene vesaire farklı bir konu tabi ama 🙂 Arada deneyenleriniz olabilir diye sigarayı bırakmanız da önemli rol oynayacak bitkileri paylaşıyorum.

images

Bu bitkileri, dışarı da çok rahat bulabilirsiniz arkadaşlar.

1) Karabaş Otu: Sigarayı bırakmak için kullanılabilecek olan en iyi bitkilerden bir tanesidir. Çünkü kullanımı çok pratiktir ve kişinin kendisine zarar vermeden sigaraya olan ihtiyacının azalmasını sağlar. Kişi sigaradan tiksindirir ve vücudun sigarayı reddetmesine olanak sağlar. Sigara isteğini giderir ve zamanla sigaraya duyduğunuz ihtiyacı ortadan kaldırır.

2) Tere Otu: Sigarayı bıraktırmaktan çok sigaranın size verdiği hasarı azaltmak için kullanılabilecek bir bitkidir. Tere otu akciğerlerin temizlenmesine ve vücuttaki nikotinin azaltılmasını sağlar.

3) Leontice leontopetalum: Diğer adı arslan pençesi olan ve sigara kullanımı büyük oranda azaltan bir bitkidir. Uzun sigaraya benzeyen saplarının çiğnenmesiyle birlikte vücuda etki eder ve sigaradan tiksindirir. Sigaraya olan ihtiyacı azaltır ve kısa sürede etki sağlar.

4) Meyan kökü: Bu bitki belirli süreçler ağızda emilerek sigaraya olan ihtiyaç azalır. Ancak kullanımı çok nadirdir ve etkisi uzun sürece dayalı olduğundan garantili değildir.

5) Yulaf: Yulaf ve yulaflı çeşitli yiyecekler sigaraya olan isteği azaltır. Sigaranın vücutta oluşturduğu hasarı en aza indirir.

Sigara_birakma_yollari

Omur

Omur

Bazen samimi, bazen cana yakın, bazen de agresif. Grafik Tasarım öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Asosyal değilim :) Üşengeç kimliğimle tanınırım. Hayattan 3 kuruşluk zevk almak için her türlü aksiyonu yaşayabilirim ..

Leave a Response