Sözleşmeli Er Maaşları Açıklandı!

1
404

Bildiğiniz üzere askerliği bir de ücretli olarak yapanlar var. Genel olarak bu duruma baktığımız da maaşları iyi mi derseniz Türkiye geneline vurduğumuz da evet iyi para alıyorlar. Ama bence HİÇ! Nedeni ise onlar savaş çıkma durumuna karşın canlarını vermek üzere orda hazır beklerken verilmesi gereken maaşın daha yüksek miktarlarda olmasını dilerdim. Gelelim ne kadar maaş aldıklarına;

47

Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli erlerden birinci derece kritik illerde görev yapan personelin 3 bin 342 lira maaş alacağını açıkladı. Açıklamaya göre, 3′üncü hizmet yılını tamamlayan ve 1′inci derece kritik iller olan Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Mardin, muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Van’da görev yapan sözleşmeli er/erbaş 3 bin 342 lira, diğer illerde görev yapan personel ise 2 bin lira maaş alacak. Bu kapsamdaki sözleşmeli er/erbaş ayrılışta ikramiye olarak 28 bin 463 lira alacak. 7′nci hizmet yılını tamamlayan ve yine 1′inci derece kritik illerde görevli sözleşmeli er/erbaş 3 bin 567 lira maaş alırken, diğer illerdekiler ise 2 bin 229 lira maaş alacak. Bu kapsamda görev yapan personel ise ayrılışta ikramiye olarak 70 bin 648 lira alacak.

Açıklamaya göre ayrıca, kaynak ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, Milli Savunma Bakanlığı tarafından uygun görülmesi halinde ilköğretim mezunu olanlar da aynı esaslarla askerlik hizmetlerini tamamlamadan sözleşmeli er olabilecekler. Konuya ilişkin bilgiye başvuru kılavuzlarından ulaşılabilecek.

1 COMMENT

  1. allah yar ve yardımcıları olsun zor ve gurur verici bir görev üstleniyorlar.maaşlarını arttırmaları gerekir diye düşünüyorum bakın bunlar yaz kış demeden daglarda canlarını siper ederler hep zorluk çekerler. başkaları koltukta oturup iki imza atıp 10 000 liralar kazanırlar bu adalet değildir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.