share on:

Artık yazılarımı Facebook’ta heba etmek yerine buradan yazacağımı belirtmiştim, Uzun zamandır aklım da olan ve ne yazık ki daha yeni halledebildiğim bir durumdan bahsedeceğim. Turkcell’in son zamanlarda ki sponsor politikası, hükümete yakın duruşu canımı sıkmaya başlamıştı. Bu nedenle operatörümü değiştirmeyi düşünüyordum zaten fakat her zamanki üşengeçliğim buna engel oluyordu.

Neyse son zamanlar da Ensar Vakfı’nda yapılan olaylar, bu olayların kapatılmaya çalışılması, tüm olaylar neticesinde Turkcell’in hala Ensar Vakfı’na sponsor olarak kalması benım canımı sıkan en büyük etken zaten. Bütün bunların yanında 55 liralık faturamın sürekli 95-120 tl arası gelmesi, basit nedenlerden bile oldukça fazla tutarlar kitlenmeye çalışılması da canımı sıkan diğer bir etken. 23 senedir benim odam da Turkcell çekmiyor! 50 kere şikayet etmeme rağmen (50’yi de geçmiş oalbilir) hiçbir şekilde hiç kimse ilgilenmedi! Ne zaman ki evimizin oraya Plaza yapıldı, anca o zaman çekmeye başladı. Şundan bahsediyorum yani telefon kullanmaya başladığımdan beri evimin büyük bir kısmında çekmeyen operatörü yıllarca kullanmaya devam ettim ben.

Aslında hala değiştirmezdim de üşengeçlikten, günün birinde Vodafone aradı operatörünüzü değiştirmek ister misiniz diye? “Hat annemin üzerine” dedim onayını aldıktan sonra değiştirebiliriz dediler. Tarifelerini sordum. Şu anda ben Turkcell’de iken;

1000 DK – 1000 SMS – 4 GB İnternet = 59 TL ödüyordum. Ama Vodafone’da;
1000 DK – 1000 SMS – 5 GB İnternet = 45 TL ödeyeceğim. Oldukça mutluyum açıkçası.

Kaldı ki Vodafone’un çevredeki diğer giyim, yemek, oto kiralama, uçak bileti vs gibi konularda Turkcell’den çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Neyse yarın sabah 9’da artık Vodafone’lu olacağım. Öptüm hepinizi.

Omur

Omur

Bazen samimi, bazen cana yakın, bazen de agresif. Grafik Tasarım öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Asosyal değilim :) Üşengeç kimliğimle tanınırım. Hayattan 3 kuruşluk zevk almak için her türlü aksiyonu yaşayabilirim ..

Leave a Response