Üniversite Hayatı

1
400

Dışarıdan oldukça cafcaflı gözüken üniversite hayatları yakınına girdiğinde bir o kadar sıradanlaşabiliyor. Eğer bir Koç üniversitesinde, Özyeğin yada Sabancı’da, Özyeğin’de yada bu tarz üniversiteler de okumuyorsanız çok da okumanıza gerek yok aslında :))

Bildiğiniz üzere geçmişteki yazılarımda Üniversitemin bir dersane gibi olduğunu bu durumdan ötürü şikayetçi olduğumu belirtmiştim. Fakat Nişantaşı Üniversitesi bu sene Sadabad’a yeni bir kampüs kurdu. Oldukça güzel ama kampüse ‘Organik Kampüs’ saçmalığı eklediler. Yahu üniversite öğrencisinden bahsediyorsun. Kendini bir birey olarak bir derece kanıtlayan, Kurallara uymamayı bir ilke edinen, anarşiyi benimsemiş gençlere kocaman arazide sadece şurda sigara içebilirsin dersen o insanı kısıtlamış olursun. Bu tarz şeyler de insanı sıkar bir süre sonra. Yani nolursa olsun etraftaki üniversiteler ile bir tutamıyorum üniversitemi.

Gerçi benım üniversite falan değil aslında Washington’a da kampüs kursalar yine memnun olmam ben. Okul hayatını sevmıyorum çünkü. Diplomam olsun kurtulup gitmenin peşindeyim. Bütün bunların dışında Hilton gibi harika bi hotelin Executive Lounge bölümünde çalışmaya başladım bir ara. 6 aya yakın çalıştım ve efsane memnundum işimden. Her ne kadar garsonlukta yapsam ortam bir harikaydı gerçekten. Umarım yakın zamanda işlerin açılmasıyla bende işime geri dönerim.

Saygılar bizden..

1 COMMENT

  1. Önemli olan üniversitenin imkanları değil aslında, kişinin mutlu olmak istemesi.
    Kİmi zaman çok az olanakla çok eğlenilir kimi zaman da imkanlar çok olsa dahi insan sıkılır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.