Vista’ya Tema Yüklemek ve Vista Temaları

0
489

Sitede bazı arkadaşlar mesaj atarak vistada tema kullanım konusunda proplem yaşadıklarını söylediler, yardımcı olmamı istediler.Aynı sorunu yaşıyor olabilecek arkadaşlar için kısaca konu açarak yardımcı olmak istedim umarım işinize yarar.

Temaları iki şekilde yükleyip kullanabilirsiniz.

1. si yardımcı yardımcı programlar vasıtasıyla:

Bu seçenekte direk vista için yapılmış temaları tune-up vs. program ile başka hiçbir işlem yapmadan kullanabileceğiniz gibi. Ayrıca programlara özel temaları kendi programlarını kullanarakta yükleyip kullanabilirsiniz.Örneğin windowbilins 6 programı yüzlerce teması ile vista kullanıcılarının emrinde.Her iki progamda lisans aradığından illegal yöntemler ile temin edeceğiniz yerde muhtemelen kullanımı anlatılıyor olacağında programla ile ilgili detaya  girmiyorum.

2. si tema kullanmamıza engel olan sistem dosylarını elimizdeki editlenmiş olanlarıyla değiştirerek, sistemin tema kullanmamıza izin vermesini sağlamak.

http://rapidshare.com/files/116612569/32bit_Patch.rar.html

Sağ klikte yönetici olarak çalıştır (take ownership) seçeneğinin çıkması için;
http://rapidshare.com/files/250321995/install-take-ownership.reg

Linkten indirceğiniz üç  dosyayı C:\Windows\System32 klasörünün içerisindekilerle değiştirmemiz gerekmektedir.Fakat bunu taşı değiştir şeklinde yapamayız.Önceikle C:\Windows\System32  dosyasının içerisindeki aynı addaki dll dosyasını bulup üzerinde sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyerek dosya üzerindeki yönetici haklarını alıyoruz. Tekrar sağ tıklayıp yeniden adlandır diyerek adını örneğin shsvcs.dll dosyası için shsvcs.dll.onceki şeklinde değiştiriyoruz.Bu işlemleri her üç dll dosyasınada yaptıktan sonra linkten indirdiğimiz doyaları onların yerine (C:\Windows\System32 içerisine ) taşıyor veya kopyalıyoruz.

Sistemimizi patch ladık sıra geldi temaların yüklenmesine.Elimizde olan yada indirdiğimiz temaları C:\Windows\Resources\Themes klasörünün içerisine kopyalıyoruz ve sistemi yeniden başalatıyoruz. Artık kişiselleştirme- penere rengi ve görünümü seçeneğinden temalarımı seçip kullanabiliriz.Burada dikkat etmemiz gereken tüm temaların windows aero adında olduğu. Bu şekilde yazmasına aldanmayın onlar bizim yüklediğimiz temalar tıklayıp etkinleştirip kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Resimdeki temayı beğenenler hemen aşağıdaki linkten indirip kullanabilirler.Vaktin geç olmasından diğer temaların müsaade ederseniz ilerleyen günlerde uploadlayım.
http://rapidshare.com/files/116616389/vistax.rar.html

Kaynak

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.