WordPress Seo’da Gerekli 5 Eklenti

5
452

Merhaba arkadaşlar, bu yazımız da wordpress siteleriniz için gerekli olan 5 eklentiyi sizlerle paylaşacağım. WordPress için çok fazla eklenti kullanmak pek akıl karı değildir ama  en azından 1 ve 2. eklentiyi mutlaka kurmanızı tavsiye ederim.

1- All in Seo Pack

All in seo pack her yazıya ayrı ayrı title, descprition vs eklemenize olanak sağlar. Anasayfa’da belirleyeceğiniz kelimeler de Google’da üst sıralara çıkmanızı sağlar. Daha sayamadığım onlarca özelliği ile All in Seo Pack’i kurmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

2- Google XML Sitemap

Bu eklenti sayesinde de eklentinin size vereceği sitemap linkini www.siteadı.com/sitemap.xml şeklinde olur genelde, GoogleWeb’e kayıt ettirdiğiniz de sitenize eklediğiniz içerikler kısa sürede Google’a kayıt olabilir. Buda yüklenmesi gerekli hatta zorunlu eklentilerden birtanesidir.

3- Wp Smush.it 

Bu eklenti siteniz deki resimlerin boyutlarını küçülterek sitenizin daha hızlı sürede açılmasını sağlar, buda Google Seo için önemli bir avantajdır.

4- Gzzipy

Bu eklenti de siteniz deki kodları sıkıştırmanızı sağlar. Kodlar sıkıştırıldığında ise yine sitenize hızlı bir giriş mümkün hale gelir.

5- Wp-Optimize

Bu eklenti sayesinde veritabanınızı optime edebilir, bozuk olan dosyalarınızın bakımını yapabilirsiniz.

Bizden bugünlük bu kadar. Eklentileri kurmanızı tavsiye ederim aklınıza takılan soruları yorum olarak sorabilirsiniz.

5 COMMENTS

  1. güzel bir liste olmuş ancak arama motoru optimizasyonunu sadece eklentilere indirgememek lazım, gerekli olabilecek tüm eklentileri kursanızda gerekli yapılandırmaları yapmadıkça ve içerikler orjinal ve seo uyumlu olmadıkça eklentiler nafile

  2. hepsi bir birinden başarılı eklentiler

    ince ayarları yapılırsa o web sitesinin yükselmeme olasılığı sıfır gibime geliyor tabii yinede biraz şans işi 🙂

    sitelerinizi omurcek degilde örümcek sarması dilegiyle 🙂

  3. 1, 2 ve 5. sıradaki eklentiler gerçekten yararlı görünüyor. Diğer ikisi biraz daha ayrıntı, elbette onlarda gerekli; ama sanırım diğer üçünden sonra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.