share on:

Yazılım Şirketleri Web Tasarım Yapar Mı?

Yazılım sabit bir alana yoğunlaşmış bir meslek değildir. Yazılım herhangi bir şey olabilir. Bu bir program olabilir, mobil uygulama olabilir, basit bir konsol uygulaması da olabilir. Bunların hepsi yazılıma birer örnektir.

Yazılım Şirketlerinin İlgilendiği Alanlar Nelerdir?

Her şirket bir alanda uzmanlaşma yoluna gider. Bu da onları başarılı kılar. Çünkü bir şirket birden fazla alanda başarılı işler ortaya koyamayabilir. Tabii ki dev şirketler bu konulara daha yatkındır. Fakat ufak çaplı yazılım şirketleri tek bir konuya odaklanmak zorundadır. Örneğin sadece mobil uygulama geliştiren bir sürü yazılım şirketi var ya da sadece müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan adeta sipariş üzerine özel yazılım yapan firmalar var.

Bu firmaları ayıran bir diğer özellik ise bu yazılımları yazarken kullandıkları programlama dilleri. Yani bilgisayar ile kullanıcının istekleri arasında iletişim kurmasını sağlayan etmen. İşte burada amaca yönelik geliştirme ortaya çıkıyor. Her programlama dilini her işe adapte edemezsiniz. Mobil uygulama için ona uygun bir programlama dili seçmelisiniz.

Her bir dilin de kendine ait bir uzmanlaşma süreci vardır. Hepsi birbirinden farklı ve detaylıdır. Dolayısıyla tek bir dil her program için uygun değildir. Bütün bunları ele aldığımızda doğru yazılım şirketi, doğru amaç, doğru programlama dili ile istenilen sonuç elde edilebilir.

Yazılım Şirketleri Web Tasarım Yapar Mı?

Yazılım Şirketleri web tasarım yapabilir. Fakat alanında uzman bu konuda ilerlemiş ve size daha önceki yaptığı web tasarım işleri ile referans gösterebilecek bir şirketi tercih etmeniz lazım.

Mobil uygulama üzerinde çalışan ve aynı zamanda web tasarım yapan bir yazılım şirketi olabilir ama bu her ikisinde de iyi olduğu anlamına gelmez başka bir bakış açısıyla her ikisinde de iyi olabilir. Çünkü yazılım geliştirmek açık uçlu ve tamamen şirketin elemanlarının kalitesine bağlıdır. Bunları göz önüne aldığımızda evet yazılım şirketleri web tasarım yapabilirler.

Omur

Omur

Bazen samimi, bazen cana yakın, bazen de agresif. Grafik Tasarım öğrencisiyim. 21 yaşındayım. Asosyal değilim :) Üşengeç kimliğimle tanınırım. Hayattan 3 kuruşluk zevk almak için her türlü aksiyonu yaşayabilirim ..

Leave a Response